Európsky týždeň športu 2015 | VsSTZ

Oficiálna stránka VsSTZ,Košice-Prešov

Homepage

Európsky týždeň športu 2015

📁 Aktuality 🕔24.august 2015

Milí športoví priatelia,

Slovenský olympijský výbor sa stal národným koordinátorom Európskeho týždňa športu, ktorý je novou iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe.

Prvý Európsky týždeň športu sa bude konať od 7. do 13. septembra 2015. Počas prvého ročníka budú mať zapojené krajiny možnosť podieľať sa na aktivitách a podujatiach organizovaných na národnej úrovni až do konca septembra. V prípade Európskeho týždňa športu nejde o jednorazové podujatie. Počínajúc rokom 2015 sa bude konať každoročne v septembri.

Z pozície národného koordinátora Európskeho týždňa športu by sme vás chceli vyzvať aby sa aj vy aktívne zapojili do tejto iniciatívy, a to registráciou svojho podujatia, organizovaného v termíne 7.-30.9.2015 na stránke Európskej komisie venovanej Európskemu týždňu športu http://ec.europa.eu/sport/week/take-part/register-event_en.htm . Po úspešnej registrácii sa vaše podujatie zobrazí na interaktívnej mape, kde sa môžu záujemcovia o účasť na vašom podujatí dozvedieť všetky potrebné informácie. Ako podujatie registrované v rámci Európskeho týždňa športu máte právo na používanie grafických vizuálov podujatia http://ec.europa.eu/sport/week/tools-materials_en.htm .

Slovenský olympijský výbor bude v rámci Európskeho týždňa športu organizovať každoročnú aktivitu Dotkni sa hviezd spojenú s podujatím Olympijská kvapka krvi. Taktiež v rámci tejto iniciatívy bude organizovaná výstava 30 x o športe. Viac o podujatiach SOV v rámci Európskeho týždňa športu nájdete na http://www.milujemsport.olympic.sk/projekty/dotkni-sa-hviez-/o-projekte———

V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kedykoľvek kontaktovať.

S pozdravom/

Marta Kureková

asistentka prezidenta a generálneho sekretára /

Slovenský olympijský výbor/

Slovak Olympic Committee

Kukučínova 26

838 08 Bratislava

tel.: 02/49 25 61 01

fax.: 02/49 25 61 02

mobil: 0915 499 857

email: office@olympic.sk

kurekova@olympic.sk